… najljubši hrani povzročilo zmanjšanje želje po zaužitju le-te. Raziskava, opravljena na univerzi Carnegie Mellon v ZDA, je namreč pokazala, da vizualno predstavljanje hrane sproži procese, ki dejansko vplivajo na naše občutke v zvezi s hrano in kako se odzivamo nanjo.
Te ugotovitve tako nakazujejo, da trud, da ne bi mislili na določeno hrano, ki nam v določenem trenutku prija, da bi s tem zatrli željo po njej, ne obrodi sadov – ravno nasprotno, želja lahko postane še intenzivnejša.
V raziskavi so morali udeleženci razmišljati o čokoladnih bombonih. Tisti, ki so si predstavljali, da so jih pojedli 30, so jih kasneje zaužili manj kot tisti, ki so si morali predstavljati, da so pojedli 3 bombone.
Ta raziskava bi tako lahko pomagala vsem, ki se trudijo z raznimi dietami in si hkrati ne dovolijo razmišljanja o ‘prepovedani’ hrani v prepričanju, da si jo bodo s tem le še bolj želeli in/ali jo pojedli še več, ugotovitve pa bi lahko koristno uporabili tudi pri drugih odvisnostih, npr. odvajanju od kajenja in ostalih drog.