Popek

Uhan v popku (navel, belly) je najpogostejši piercing pri ženskah. Lahko je vstavljen vertikalno, horizontalno in tudi diagonalno, odvisno od anatomije in želja. Zaradi stika z oblačili, premikanja med hojo in sedenja, je velikokrat težaven za celjenje.

Med nosečnostjo piercinga ni potrebno odstraniti, če se nosečnica seveda z njim dobro počuti in ni moteč.

Sam nakit ponuja pestro paleto možnosti, od obročka, banane in vse do različnih vrst tako imenovanih visečih uhanov. Dokler se rana popolnoma ne zaceli, se prvega uhana (banana, obvezno brez visečih okraskov) ne menja.

Čas celjenja: 6 mesecev

Bradavici

Piercing bradavic (Nipple) je mogoč pod poljubnim kotom in čisto nič nenavadno ni videti dveh uhanov v isti bradavici. Namestitev lahko povzroča težave, če je bradavica v nevzburjenem stanju popolnoma ravna in ne izstopa iz površine. V tem primeru bo nošenje uhana neprijetno, nakit lahko na koži pusti manjši vdolbini ali rdečico.

Čas celjenja: 4 do 6 mesecev

piercing_bradavica

Intimni predeli
Ko je govora o prebadanju intimnih predelov, je naprej potrebno ločiti ženske in moške. Treba je tudi vedeti, da je piercing tega področja močno odvisen od same anatomije spolovila, zaradi česar predvsem ženske ne morejo nositi uhana na vseh mestih, ki so primerna za prebadanje.

Ženske se najpogosteje odločajo za nakit na velikih in malih sramnih ustnicah (Outer in Inner Labia), klitorisu (Clitoral) ter za Vertical Hood, pri čemer gre za piercing skozi kožo, ki prekriva klitoris.

Pri moških sta popularna Ampallang in Apadravya – prvi je horizontalni piercing glavice penisa, drugi pa vertikalni. Možni so tudi piercingi mod.

Surface

Površinski piercingi so se močno razmahnili zadnjih nekaj let, potem pa je ob odkritju Dermalov zanimanje zanje upadlo. So nestabilni, težko se celijo (zelo redko se sploh zacelijo do konca) in telo jih velikokrat zavrne. Nekateri piercing mojstri jih ne delajo več ravno zaradi zgoraj naštetih razlogov.

V začetku, ko se je njihova popularnost še razvijala, so ob prebadanju uporabljali nakit z ravno paličico ali pa takšno v obliki banane. Oboje se je izkazalo za napačno, odstotek izločitve uhana pa je bil izredno visok. V zadnjem času se zato uporablja tako imenovan surface bar, ki je na obeh koncih zavit pod pravim kotom ne glede na to, na katerem mestu se nahaja.

To pomeni, da je potrebno uhan dodatno prilagoditi glede na površino prebadanja. Teoretično se lahko vstavijo kamorkoli, tudi na vrat, prsni koš, zapestje, gleženj in podobna mesta, ki navadno niso razumljena kot tipična za prebadanje.

Čas celjenja: 3  mesece

piercing_surface

Dermal Anchor

Gre za tehniko piercinga, kjer je del uhana zasidran pod kožo, del njega pa ostane viden nad njo. Za vstavljanje poznamo dva načina, z iglo ali z ‘dermal punch’ postopkom. Katera tehnika bo uporabljena je odvisno od mojstra.

Ob uporabi igle se najprej pod kožo naredi majhen žepek, v katerega se nato vstavi dermal uhan. Sestavljen je iz dveh delov, baze in kape. Baza je kot noga in je del, ki se zasidra pod kožo. Nanjo je pritrjena kapa, ki se lahko po želji menjuje in je različnih oblik.

Dermal punch je okrogla igla, v medicini uporabljana za jemanje vzorcev biopsije, piercing mojstri pa jo uporabljajo za okrogle luknje, ki dejansko odstranijo del mesa. Podobno kot surface piercingi, se tudi dermali lahko vstavijo praktično kamorkoli vendar pa jih telo ne zavrača tako množično.

Čas celjenja: 5 tednov

dermal


 

Kam po piercing?

Če vas je po prebranem zamikalo, da bi tudi sami okrasili svoje telo, bodo za vas profesionalno poskrbeli v naslednjih piercing studiih:

  • Piercing, Tattoo & Caffe, Levstikova 1e, Celje
  • Eternal Flame Body Art Studio, Pristaniška 3, Koper
  • Piercing Studio Joli, Osojnikova 4, Maribor
  • Body Piercing & Tattoo Studio Cult, Mestni trg 13, Ljubljana

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj