… da bi zboleli. Ljudje se večinoma prehladimo zaradi okužbe, ki smo jo prejeli od drugih ljudi (npr. na javnih mestih, v zaprtih prostorih,…). Se sprašujete, zakaj je sezona prehladov ravno v hladnejšem času leta? Ravno zato, ker se ljudje v času nizkih temperatur raje zadržujemo v zaprtih prostorih, takrat pa imamo tudi bolj pogoste in tesne stike z drugimi, bolnimi ljudmi, kar poveča tveganje za okužbo. Drži pa dejstvo, da kadar nas zebe, telo doživi fizični stres, pri tem pa porabi veliko energije, da se ogreje in zaradi tega smo dovzetnejši za okužbe. Kaj vse je pomembno za močan imunski sistem?


Foto: d2t74xxbcxl05d.cloudfront.net

Kljub temu, da ju večkrat povezujemo, pa sta prehlad in gripa nekaj povsem različnega: simptomi gripe so pogosto hujši od simptomov prehlada, nastopijo pa tudi hitreje (tudi le v nekaj urah) in v bolj močni obliki. Ljudje, ki zbolijo za gripo imajo pogosto tudi visoko temperaturo, kar je pri prehladnih obolenjih redko.

Še vedno ostajajo tri najboljše preventive, s katerimi lahko najbolj učinkovito odženemo prehlad: redno umivanje rok, dovolj spanca in uživanje zadostnih količin tekočine. Pomembno pa se je tudi izogibati stresu, se čim več smejati in se posvečati redni telesni vadbi. Gibanje pozimi pa naj ne bo izgovor, saj ima tudi zimska vadba številne pozitivne koristi!

Pomembno je tudi redno uživanju C vitamina.

Vir naslovne fotografije: womenshealthmag.com

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj