… moški prepričani, da je pogovarjanje o problemih izguba časa. Psihologi so bili ves ta čas prepričani, da je razlog za to, da moški ne marajo debatirati o težavah, v tem, da bi se osramotili ali izpadli šibki. A ko so mlade moške izprašali, kako bi se ob razglabljanju o problemih počutili, niso izrazili nič več strahu ali sramu kot ženske – so pa njihovi odzivi pokazali, da menijo, da pogovarjanje o težavah ni prav nič koristno.

Za namen raziskave so izvedli štiri različne študije, v katerih so izvedli ankete med skoraj 2000 udeleženci, otroci in odraslimi. Raziskovalci so ugotovili, da imajo deklice in ženske pozitivna pričakovanja o tem, kako se bodo počutile po pogovoru o težavah in problemih – med drugim se ob tem počutijo, da je se skrbi za njih, da se počutijo razumljene ter da niso same v težavah. Udeleženci moškega spola pa so poročali o popolnoma drugačnih občutkih: da se jim pogovarjanje o problemih zdi čudno in da izgubljajo čas.

Raziskovalci zato menijo, da bi morali starši spodbujati svoje otroke, da uberejo neko srednjo pot, kar se tiče pogovarjanja o problemih. Tako bi morali fantkom razložiti, da pogovarjanje o problemih v določenih primerih ni izguba časa, po drugi strani pa so mnoge deklice v nevarnosti, da če bodo preveč govorile o svojih težavah, lahko to vodi v depresijo in anksioznost, zato jim je treba dati vedeti, da to ni edini način spopadanja s težavami in stresom.

Raziskovalci, ki so izvedli te študije, so prepričani, da so ugotovitve zelo pomembne za partnerska razmerja, saj je pri mnogih težava ravno v tem, da se želijo ženske pogovarjati o težavah, moški pa ne, saj se sami težav ‘lotevajo’ raje tako, da se posvetijo drugim dejavnostim, s pomočjo katerih preusmerijo svoje misli stran od težav.

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj