… nas segreje pozimi in ohladi poleti, temveč ima še mnoge druge pozitivne učinke na telo, kot so ugotovili raziskovalci. Med drugim ima na naše telo celo tak učinek kot pol ure sprehoda.
 
 
V raziskavi so udeležence razdelili na dve skupini; prva se je eno uro vozila s kolesom, druga je bila eno uro v zelo topli kopeli (40 stopinj). Cilj je bil dvigniti telesno temperaturo za 1 stopinjo in medtem, ko je kolesarjenje res porabilo precej več kalorij, so jih tudi v kopeli porabili kar 130, kar je toliko kot pol ure hoje.
 
To pa še ni vse: udeležencem so 24 ur po treningu oz. kopeli spremljali krvni sladkor in ugotovili, da je bil okoli 10 % nižji tako po kopeli kot tudi kolesarjenju. Menijo, da pasivno segrevanje telesa – torej sproščanje v vroči kopeli do 1 uro* – zmanjšuje vnetne procese v telesu in je zato zdravilno. Za svet je to sicer morda novo, na Finskem pa priljubljeno že leta. Tudi savne so zato zdrave in koristne**, saj dokazano zmanjšujejo nevarnost za nastanek kardiovaskularnih bolezni.
 
Nasvet: da bo kopel še posebej zdrava, priporočamo, da si jo naredite z epsom soljo ali soljo mrtvega morja.
 

Torej – kdaj si boste privoščili naslednjo kopel? Privoščite si jo!smiley

 
* to je že zelo dolgo in za kožo ni dobro, priporočamo raje 15 do max. 30 minut
** a bodite previdni, če imate izjemno tanko kožo in ste nagnjeni k pokanju kapilar in se izogibajte prevročim savnam in kopelim.

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj