Narava–zdravje temelji na dolgoročnih trendih, ki si prizadevajo povečati ekološko zavednost in pomembnost zdravega načina življenja. Celoten projekt obsega razstavo in strokovni del ter želi prikazati raznolikost in celovitost narave, ki danes vpliva na vsakdan naše celotne družbe (posameznikov in podjetij). Prav zaradi zanimive in aktualne teme pričakujemo, da bo prireditev v štirih dneh obiskalo več kot 20.000 ljudi, ki po naših analizah ne pridejo samo na ogled, ampak se aktivno informirajo o predstavljenih vsebinah. Obiskovalci izkoristijo tudi prodajno razsežnost sejma, saj imajo veliko večino proizvodov na enem mestu in po ugodnih cenah.

Poudarki sejma 2011

Razstava 12 slovenskih avtohtonih živalskih pasem

Letošnji sejem bo postregel s predstavitvijo dvanajstih slovenskih avtohtonih živalskih pasem: štajerska kokoš, lipicanec, solčavsko jezerska ovca, posavski konj, istrska pramenka, slovenski hladnokrvni konj, belokranjska pramenka, cika, bovška ovca, krško-poljski prašič, drežniška koza in kranjska sivka. Predstavitev bo s posebnim programom posebno atraktivna za najmlajše in mlade družine!

Gospodarsko razstavišče bo v sodelovanju z Ministrstvom za kmetijstvo gozdarstvo in prehrano popestrilo vsakoletni sejem z razstavo živih slovenskih avtohtonih živalskih pasem. Namen skupnega projekta je seznanitev širše javnosti z avtohtonimi slovenskimi živalskimi pasmami, z njihovimi proizvodi, ki bodo tudi naprodaj v času sejma, ter predvsem osveščanje obiskovalcev o pomenu ohranjanja slovenske naravne in kulturne dediščine, ki jo predstavljajo te pasme.

Poleg razstave živali se bodo s svojo pestro ponudbo različnih domačih produktov in projektov predstavile tudi ekološke, učne in turistične kmetije.

  • četrtek, 6. oktober: posebna predstavitev ekoloških kmetij in ekoloških proizvodov
  • petek, 7. oktober:  posebna predstavitev čebelarjev in čebeljih izdelkov
  • sobota in nedelja, 8. in 9. oktober: predstavitev ekoloških, učnih in turističnih kmetij po Sloveniji.

Najmlajši obiskovalci se bodo skozi posebno dvorano, namenjeno predstavitvi živih živali, lahko sprehodili s pomočjo učnih listov in prisluhnili strokovnjakom z Univerze v Ljubljani, z Biotehniške fakultete, ter seboj odnesli informacije o kmetijah, na katerih lahko s starši preživijo poučne počitnice.

Gozdna učna pot na sejmu Narava–zdravje

sejem_nz_2011_1 Organizacija združenih narodov je leto 2011 razglasila za Mednarodno leto gozdov. V sodelovanju z Ministrstvom Republike Slovenije za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano in Srednjo gozdarsko in lesarsko šolo Postojna bomo na sejmu predstavili  70 avtohtonih drevesnih vrst,
plodov in njihovo razširjenost v Sloveniji. Po koncu sejma bomo skupaj z Mestno občino Ljubljana drevesne vrste zasadili v enega izmed parkov, kjer bodo drevesa zrasla v pravo  gozdno učno pot. Razstavo priporočamo še zlasti šolam.

Predstavitev certifikatov

sejem_nz_2011_2 Na letošnjem sejmu Narava–zdravje uvajamo nov pristop k ozaveščanju obiskovalcev in  večjo prepoznavnost razstavljavcev ter njihovih produktov, s katerimi se predstavljajo na sejmu. V partnerstvu z Zvezo potrošnikov Slovenije bomo zbrali vse certifikate, ki nam jih bodo
razstavljavci zaupali v  proučitev. Na podlagi teh certifikatov bomo pripravili vodnik po sejmu, ki bo obiskovalcem nudil lažjo odločitev pri nakupu izdelkov ali zgolj kot informacijo, kaj kateri certifikati resnično zagotavljajo, kdo jih izdaja in kdo izvaja nadzor istovetnosti zanje.

Slovenska naravna zdravilišča se predstavijo

sejem_nz_2011_3

Na sejmu se predstavljajo v sklopu Wellness in gibanje tudi Slovenska naravna zdravilišča. Obiskovalcem sejma bodo predstavili svojo posebno ponudbo, zdravstveno in sprostitveno. V animacijskem kotičku boste lahko preizkusili tudi njihove storitve in se pogovorili s strokovnjaki.

Predstavitev Zbornice kmetijskih in živilskih podjetij pri GZS

sejem_nz_2011_4 Gospodarska zbornica Slovenije se bo letos prvič predstavila na sejmu Narava – zdravje, v sklopu Prehrana. Na skupnem prostoru želijo obiskovalcem  prikazati sledljivost in nadzor ter s tem varnost živil slovenskih mesno predelovalnih proizvodov, prikazati želijo različne kakovosti mleka v povezavi s tehnologijo, sledljivost in nadzor ter s tem varnost jajc, pestrost
pridelave žit ter ponudbe slovenskih pekarn in pomen sadja in zelenjave ter drugih živil v prehrani. Osnovni predstavitvi bodo sledile ponudbe posameznih članic.

Vstopnina

Odslužen mobilni telefon = alternativna vstopnina na sejem

Skupaj z družbo Si.mobil in njihovim skladom Re.misli, ki povezuje okoljske zaveze: recikliraj, ponovno uporabi, zmanjšaj in predvsem ponovno premisli, kaj in kje (u)porabljaš, tudi letos ponujamo obiskovalcem alternativno obliko vstopnine. Vsi, ki imate doma odslužen mobilni telefon, ga lahko prinesete v času sejma na vstopno točko, mi pa vam bomo omogočili ogled sejma. Zbrane telefone bomo skupaj s podjetjem Si.mobil ustrezno ločili na komponente (ohišja, baterija, polnilce) in jih predali v reciklažo.

 Odpiralni čas:  Nakup vstopnic:
  • Četrtek, petek, sobota:  9.00 – 19.00
  • Nedelja: 9.00 – 17.00
Na blagajnah razstavišča lahko v času sejma kupite vstopnice od 8.45 do 18.30 ure, v nedeljo do 16.30.

Redna vstopnica: 5,00 EUR
Vstopnica s popustom (osnovnošolci, dijaki, upokojenci): 3,00 EUR
Imetniki kartice zvestobe Ljubljanskih lekarn: 3,00 EUR
Otroci do 6. leta starosti: brezplačno
Invalidi na vozičkih in njihov spremljevalec: brezplačno
Alternativna vstopnina v sodelovanju s Si.mobilom: odslužen mobilni telefon

Vsak obiskovalec ob nakupu vstopnice prejme sejemski katalog – revijo Oddih.

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj