Pogosto se nam tako mudi, da si rečemo: ''Ah malo bom pa že potrpela'', nato pa lahko pride do situacije (npr. gneča na cesti), ko zadržujemo urin tako močno, da že čutimo bolečine. Vendar redno zadrževanje urina lahko vodi do negativnih posledic.

PREBERITE TUDI: 3 znaki, da ste dehidrirani

S tem tvegamo vnetje mehurja, saj se poveča tveganje za nastanek bakterij, s tem pa infekcije. Vendar je za to le malo možnosti. Z občasnim zadrževanjem vode v mehurju torej ni nič narobe, saj si le s tem še ne delate škode. Slabe posledice nastanejo, kadar je to pogosta navada, ki traja dolgo, in je običajno povezana tudi s poklicem. Nekateri morajo namreč na svojem delovnem mestu biti prisotni vseskozi (trgovke, tovornjakarji), zato dlje in pogosteje zadržujejo urin, kar lahko vodi do poškodbe ledvic, vnetja sečil ter nezmožnost  popolnega izpranjenja mehurja.

Pozitivna posledica občasnega zadrževanja urina je, da s tem krepimo mišice medeničnega dna. Priporočljivo ni niti prepogosto opravljanje male potrebe, s tem namreč 'razvadimo' mehur, da nam dan občutek, da se more izprazniti prej, kot običajno. Kaj je torej prav? Prav je, da poslušamo svoje telo in opravimo malo potrebo takrat, ko jo moramo. Torej, da na stranišče ne hodimo prepogosto in da ne zadržujemo urina predolgo. 

PREBERITE TUDI: B vitamini za boljše počutje in dobro zdravje

 

 

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj