… ugotovili, da je to lahko povezano z izpostavljenostjo njihovih mater okoljskim strupom v času nosečnosti. Prirojene srčne napake se pojavijo, ko se krvne žile v okolici srca pred rojstvom ne razvijejo normalno. Poškodbe lahko nastanejo tudi zaradi kromosomskih nepravilnosti, a v večini primerov je vzrok neznan.

Raziskovalci so zato preučili pojavnost srčnih okvar in prisotnost okoljskih strupov v mestu Alberta v Kanadi, da bi ugotovili, ali izpostavljenost nosečnic organskim komponentam in kovinam, ki so v zraku, poveča nevarnost za nastanek srčnih okvar pri njihovih otrocih. "Ta raziskava nakazuje, da nekatere kemične emisije v zrak, še zlasti industrijske, lahko vodijo v srčne defekte, ki nastanejo, ko se srce v maternici še razvija," je povedal eden izmed raziskovalcev.

Raziskava temelji na prirojenih srčnih napakah, diagnosticiranih med leti 2004 in 20011 in zabeleženih kemijskih emisijah. Raziskovalci so preverili tri vrste emisij in le ena skupina je kazala močno povezavo med številom prirojenih srčnih okvar in emisijami. Gre za skupino demisij, ki jo sestavljajo mešanica organskih sestavin in kovin, predvsem benzen, butadien, ogljikov disulfid, kloroform, etilen oksid, heksaklorobenzen, tetrakloroetan, metanol, sulfur dioksid, toluen, svinec, živo srebro in kadmij.

Prirojene srčne okvare v Kanadi od leta 2006 dalje, ko so oblasti poostrile zakonodajo o industrijskih zračnih emisijah, upadajo. "Za zdaj morajo biti ljudje in zdravstveno osebje poučeni o davku, ki ga plačajo otroci in starši, ko se srce zarodka še razvija. Kot smo ugotovili v raziskavi, ko začne upadati stopnja emisij, se zmanjša tudi število prirojenih srčnih napak," so še povedali raziskovalci.

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj