… drugo skupino in 17. marca pričenjajo s tretjo. Zanimanje je izjemno veliko, zato so se odločili, da pred poletjem izvedejo še eno skupino. Cikel zajema 12 srečanj, srečanja so enkrat na teden, ob ponedeljkih zvečer, vzporedno pa poteka še stalna terapevtska skupina, v katero se lahko vključite, ko končate cikel 12-ih srečanj.
Malo izkušenj v življenju je tako globokih kot občutki o naši mami
Način, kako je mati bila mati, je močno oblikoval naš razvoj. Kako se vidimo, kako se občutimo, kako se doživljamo, v kakšne odnose vstopamo, kako se navezujemo, je v veliki meri odvisno od odnosa, ki smo ga lahko imele s svojo mamo. Iz mame smo narejene, narejene iz njenega telesa, vedno je del naše psihe. Še zlasti za hčerke je ta odnos zelo pomemben, hkrati pa ta odnos v sebi nosi veliko potencialnih konfliktov. To je zelo občutljiv odnos, lahko je poln krivde. Hčere pogosto iščejo odgovore in vzroke za svoje vedenje ob materah. Na vse to in še veliko drugih stvari skušamo v skupini najti odgovor.
Ne glede na to, koliko smo stare, ali je naša mama še živa, ali smo se že globoko zakoreninjene v svoji lastni družini, ne glede na naš način življenja in naše življenjske okoliščine, smo še vedno hčere svojih mater. Odsotnost materine ljubezni je po vsej verjetnosti največji primanjkljaj in bolečina.
Srečanja
Srečanja so sestavljena iz teoretičnega in pripovednega dela. V drugi polovici srečanj pa tudi praktičnega (poznavanje različnih metod in tehnik, ki nam pomagajo razumeti sebe ob materi ter nam pomagajo na poti zdravljenja).
V terapevtski skupini se pogovarjamo:
- Brez mame me ni.
- Mama kot drevo življenja.
- Kakšne hčere smo lahko bile ob naši mami?
- Kako smo se počutile ob svoji mami?
- Kakšna je dovolj dobra mama?
- Kakšno obliko navezanosti smo razvile ob svoji mami.
- Kakšna hči sem: jezna, prestrašena, ustrežljiva, uporniška, kaotična?
- Kako se navezujemo in kakšne odnose oblikujemo v življenju?
- Bodičasta mama, odsotna mama in dovolj dobra mama.
- Hčerina potreba po materini fizični in čustveni prisotnosti.
- Zacelimo si rane.
Kdo se lahko vključi?
Skupina je namenjena polnoletnim ženskam, ki bi rade ovrednotile sebe kot hčerke in svoj odnos z mamo ter našle odgovor na vprašanje, kako so se kot ženske in matere oblikovale ob svoji mami.
Kdaj se bomo srečevale?
Srečevale so bomo enkrat tedensko ob ponedeljkih ob 19.45 v prostorih Družinskega in terapevtskega centra Pogled v Domžalah. Srečanje bo trajalo uro in pol. Ciklus obsega 12 srečanj. Prvo srečanje bo 17. marca 2014.
Prijave in cena
Prijavite se lako samo za celoten ciklus po mailu: zavod@pogled.si, po telefonu 064 171 492 ali pri terapevtki osebno. Prijave sprejemamo do zasedbe mest (10).
Cena 12 srečanj znaša 240 EUR + DDV. Plačilo je možno v več obrokih.
Kdo vodi skupino?
Skupino vodi zakonska in družinska terapevtka Andreja Vukmir.
Zelo, zelo priporočam. Se začnejo kar dogajati stvari v naši psihi … odkritja, spremembe.