… pripravljajo vizažisti, frizerji in maskerji, jo pod ustrezno svetlobo fotografirajo profesionalni fotografi in jo nato 6 ur obdelujejo mojstri Photoshopa, izgleda manekenka. Kakšna razlika od prej! In nato takšne fotografije občudujemo v revijah in si želimo, da bi bile videti vsaj pol tako lepe in 'popolne'.
Kot je nazorno prikazano v videu, poskrbijo za vse – od mozoljev, madežev, por do gub, lahko pa še mnogo več: preoblikujejo ustnice in nos, stanjšajo vrat, roke, noge, pas, povečajo prsi in zadnjico, odstranijo sledi celulita, strije ipd. – skratka, končna podoba ni več senca realne ženske, ki je pozirala fotografu. Skoraj se lahko vprašamo, čemu sploh še najemajo manekenke, ko pa lahko s sodobnimi programi celotno podobo izrišejo do popolnosti, da bo videti kot resničen človek?
Fotošopiranje tako mladim danes ne dela nobene usluge, saj se mnogi ne zavedajo, da so podobe v revijah popolnoma nerealne in da gre za lepotne ideale, ki jih v resnici ni mogoče doseči (oz. jih v realnosti dosega morda desetina promila ljudi). Celo brez tovrstnih popravkov manekenke predstavljajo le majhen odstotek prebivalstva, med temi pa jih je zelo majhen delež res lepih oz. skorajda popolnih. Ko jih v roke vzamejo še strokovnjaki frizerji, vizažisti, jih pravilno osvetlijo, fotografi naredijo na stotine slik, izberejo 2 ali 3 najboljše in nato te nekaj ur obdelujejo v Photoshopu. Le kaj ima to še opraviti z realnostjo?