Osrednji poudarek bo na veščinah učinkovitega pripovedovanja zgodb, saj so slednje ključnega pomena za uspeh in ustvarjanje vsebin znamk. Najpomembnejši dogodek slovenske komunikacijske stroke ob svoji četrt stoletnici prinaša tudi spremembe. Seli se na novo lokacijo v središče Portoroža in predstavlja prenovljen tekmovalni program, ki prijaviteljem ponuja 13 posodobljenih tekmovalnih skupin, med njimi dve popolni novosti – Velika nagrada za družbeno dobro in nagrade za obrtniško odličnost ON SOF. |
Pomembna novost letošnjega tekmovalnega programa je tudi način izbora žirije, ki je tokrat vabljena s strani razširjenega Sveta tekmovalnega programa (STP). Devetčlanska žirija, ki jo vodi Ana Ivandić, bo nagradila najboljša dela slovenske oglaševalske industrije. Prijave že potekajo in se zaključijo 11. marca.
V današnji množici medijev se povprečne zgodbe izgubijo v poplavi sebi podobnih, ljudje pa se brez težav izognejo sporočilom, ki jih ne zanimajo. Letošnji SOF sporoča, da je čas za nove, uspešne zgodbe. "Verjamem, da je velik del vsakega uspeha pravo sporočilo, zgodba in vsebina. Vendar še tako dobra zgodba ni uspeh sama po sebi, če nima pravega medija, torej pripovedovalca zgodb. Dober pripovedovalec zna povedati zanimivo zgodbo pravi ciljni skupini ob pravem času," je izpostavila predsednica letošnjega SOF-a, direktorica marketinga Delo d.d., Dolores Podbevšek Plemeniti.
Novosti tekmovalnega programa
Nenehne spremembe v komunikacijski dejavnosti zahtevajo tudi nadgradnjo in spremembe festivalskih tekmovalnih pravil. Tako se bo SOF ob svojem četrtstoletju letos predstavil s prenovljenim tekmovalnim programom in novim, sodobnim načinom izbire žirije. Prijaviteljem je namenjenih 13 posodobljenih tekmovalnih skupin, med njimi dve popolni novosti – Velika nagrada za družbeno dobro in točkovane nagrade za obrtniško odličnost ON SOF.
Velika nagrada za družbeno dobro je namenjena najboljšemu delu oziroma komunikacijski rešitvi, ki za svoj cilj postavlja družbeno korist, njen naročnik pa je neprofitna, nevladna ali vladna organizacija. Skupina ON SOF pa nagrajuje in po novem tudi točkuje obrtne dosežke s področja fotografije, ilustracije, režije avdiovizualnih oglasov, zvočnih oglasov, avtorske glasbe ter tekstopisja. Izdatno so prenovljene tudi tekmovalne skupine oblikovanje, neposredno trženje, digitalno komuniciranje in ambientalno oglaševanje.
Spremenjen način izbora žirije
Sestava celotne žirije in imenovanje predsednice žirije je letos povsem drugačno kot v preteklih letih. Žirija je v celoti vabljena s strani Sveta tekmovalnega programa, ki je prav zaradi te odgovornosti letos razširjen na 9 članov. V žirijo so vabljeni tako tisti, ki ustvarjajo komunikacijske rešitve v slovenskem prostoru, kot tudi posamezniki z mednarodnimi izkušnjami, ki živijo in delajo zunaj Slovenije, kjer s svojim delom žanjejo uspehe.
Devetčlansko žirijo, ki jo vodi Ana Ivandić, direktorica marketinga in kreative v podjetju Edition Digital, sestavljajo: ustvarjalec zgodb Branimir Brkljač, Samo Geršak, kreativni direktor v agenciji Luna TBWA, Uroš Goričan, kreativni direktor v Publicis Groupe Slovenija, Anže Jereb, izvršni kreativni direktor v agenciji BBDO Ukrajina in član uprave ADC*UA, Žare Kerin, kreativni direktor v Futuri DDB, Petra Krulc, izvršna kreativna direktorica v agenciji Grey, Slavimir Stojanović, oblikovalec vizualnih komunikacij v lastnem studiu Futro, in Jernej Špende, digitalni strateg v agenciji Pristop. Spremembe tekmovalnega programa bodo tako prinesle večjo avtonomnost in hkrati večjo odgovornost žirije ter njenih članov. Nenazadnje pa se SOF s temi spremembami ob bok postavlja veliki večini svetovnih festivalov.
Novo poglavje zgodbe SOF-a se bo pisalo na dvodnevnem 25. SOF 7. in 8. aprila, v hotelu Kempinski Palace Portorož.