… telesom in duhom ter povezavi med stresom in boleznijo. Vodja oddelka za psihiatrijo v Stanfordu je med drugim poudaril, da je najbolje, kar lahko moški stori za svoje zdravje, to, da ima sopotnico, medtem ko je najbolje, kar lahko ženska stori za svoje zdravje, to, da ima prijateljice. Kljub temu da se je celoten avditorij zasmejal, je gospod ostal resen. Ženske imajo med sabo različne odnose, iz katerih se gradi podporni sistem, ki jim v življenju omogoča in pomaga premagovati stresne situacije in težave. Fiziološko gledano gre za to, da druženja žensk s prijateljicami povzročajo večje proizvajanje serotonina, posrednika (nevrotransmiterja), ki pomaga v boju z depresijo in zaradi katerega se človek dobro počuti.
Ženske delijo druga z drugo svoje občutke, medtem ko so v središču pozornosti moških, ko se družijo s prijatelji, aktivnosti. Moški se zelo redko pogovarjajo o tem, kaj čutijo in kako poteka njihovo zasebno življenje. Govoriti o službi? Ja. O športu? Ja. O avtih? Ja. O ribolovu, lovu, golfu. Ja. O tem, kaj čutijo? Redko. Ženske delajo to od nekdaj. Najgloblja čustva delijo s sestrami, prijateljicami, materami in zdi se, da je to dobro za zdravje.
Predavatelj razlaga tudi, da je čas, ki ga ženska preživlja s svojo prijateljico, za njeno počutje enako pomemben kot tek ali telovadba. Morda bi kdo mislil, da takrat, ko telovadimo, skrbimo za zdravje telesa, da pa, ko se družimo s prijateljicami, izgubljamo čas in bi se morale ženske takrat ukvarjati s pametnejšimi stvarmi. Narobe. Profesor zagotavlja, da če ne ustvarjamo in vzdržujemo kakovostnih osebnih odnosov, svoje zdravje ogrožamo enako, kot če kadimo!