V njem sem preizkusila tekoče pudre znamk Dior, La Prairie, Yves Saint Laurent in Collistar. Kako so se obnesli, pa si oglejte v nadaljevanju.

 

Yves Saint Laurent Fusion Ink

Na tržišče praktično vsak mesec pride kak nov tekoči puder in skorajda vsak prinese kaj novega in izboljšanega ter si pridobi nekaj zvestih uporabnic. A kakih revolucionarnih napredkov z izjemo dejstva, da se je močno dvignila kakovost tekočih podlag nižjega cenovnega razreda, v zadnjih letih ni bilo opaziti. Tako sem mislila, dokler nisem preizkusila tekoče podlage YSL Fusion Ink.

V čem se razlikuje od konkurence? Niti ne vem, kje naj začnem. Na prvem mestu je vsekakor potrebno izpostaviti neverjetno masleno – a ne mastno! – teksturo, ki po koži drsi kot … no ja, stopljeno maslo. V celoti in popolnoma se zlije s kožo, vendar na čisto drugem nivoju kot smo bile vajene doslej. Kože ne izsuši niti ne zmasti, ne poudari gub in lusk – ravno nasprotno, skoraj bi lahko rekli, da jih skrije in je hkrati popolnoma neopazen na koži. Res kot druga koža.

Koža je po nanosu po občutku in videzu svilena in poenotena, niso pa vse nepravilnosti popolnoma prekrite. Rekla bi, da je prekrivnost nekje med rahla in srednja, se pa seveda brez težav ali maskastega videza nanese še eno plast na bolj problematične predele kot so npr. pigmentni madeži. Končni videz je mehko mat in zelo naraven, pa tudi občutek na koži je tako lahek, kot sploh ne bi imela pudra. Obstojnost je dobra, a ob drgnjenju, na ekstremno mastni koži in v poletni vročini bo seveda slabša in puder bo hitreje izginil z nje.

Velika pohvala tudi odtenkom, ki so ne le izjemni, temveč jih je tudi dovolj na voljo, da ne bo res vsaka našla ustreznega zase. Tudi pri izbiranju podtona se boste brez težav znašle, saj so razdeljeni na beige oz. nevtralen podton kože (črka B), roza (BR) in olivno-rumen (BD). Številke ob črkah pa naznanjajo temnost – torej najnižja je najsvetlejši odtenek in najvišja najtemnejši pri določenem podtonu. Tako je npr. B10 najsvetlejši z nevtralnim podtonom in BD65 najtemnejši z rumeno-olivnim.

Edini minus je, da nudi le UVB zaščito (vsebuje 3 % oktinoksata, ki daje komaj kaj UVA zaščite), zato poskrbite za ustrezno zaščito v kremi ali losjonu. Sicer pa vse pohvale, eden najboljših tekočih pudrov, kar sem jih doslej preizkusila. Primeren je za vse tipe kože.

La Prairie Skin Caviar Concealer Foundation

Opis izdelka pravi takole: "Takojšnja perfekcija naravnega videza, ki jo boste dosegle s tem čudovitim pudrom in ujemajočim se korektorjem. Luksuzna kremna emulzija nudi dobro prekrivnost naravnega videza, korektor pa zakrije podočnjake in večje nepravilnosti. Obe formuli vsebujeta legendarne ekstrakte kaviarja."

Še en puder, ki me je navdušil, predvsem zaradi kombinacije neverjetno dobre prekrivnosti in naravnega videza. Je edini, ki mi je skorajda v celoti prekril melazmo in pigmentne madeže, tako, da je bil korektor (ki je del tega izjemnega izdelka – nahaja se na vrhu stekleničke s pokrovom na poklop) komajda potreben.

Zaradi izjemno goste, kremaste teksture in dobre vlažilnosti, je idealen za uporabo v hladnejših jesenskih in zimskih dneh ter, seveda, na normalni do suhi koži. Kljub temu pa ni težak ali masten, saj se je izvrstno obnesel na mešani koži, potrebni (predvsem) vlage. Verjetno bi bil tudi za mastno, sploh v hladnejših dneh – seveda pod pogojem, da spodaj nanesete le tonik ali lahek, nemasten vlažilni serum. Kljub izjemno dobri prekrivnosti da presenetljivo svež, naraven, rahlo dewy videz – kot da smo se dobro naspale. Nobenega 'cakey' maskastega videza; nobenega usedanja v pore ali gubice; nobenega izginevanja s kože tekom dneva.

Odlikujejo ga čudovita mazljivost, prijetna kremna tekstura, zelo (!) dobra prekrivnost in osupljivo lep, mladosten, svež videz polti. Pravzaprav sem nekajkrat, ko sem ga nosila, dobila kompliment, da sem videti sveže in spočito – in takšna sem bila tudi dejansko videti! Kot že omenjeno, tudi podočnjake in pigmentne madeže prekrije skoraj do popolnosti, če slučajno kakega ne, pa je na vrhu korektor, ki bo poskrbel za preostanek nepravilnosti kot so madeži, podočnjaki in tudi ostanek kakega mozolja.

Puder se nahaja v, kot se za La Prairie spodobi, luksuzni steklenički, dozira pa z lopatko, ki je pritrjena na notranji del pokrovčka. Na vrhu pokrovčka stekleničke se nahaja lepo prekriven korektor s pokrovčkom na poklop, ki se ga nanaša s priloženim čopičem. Tako puder kot tudi korektor se lepo nanašata s prsti, ploščatim ali pa okroglim čopičem – v vsakem primeru je rezultat enakomeren in svež videz kože, le korektor mi je malce poudaril gubice pod očmi, tako, da sem na term predelu raje uporabila še malo pudra.

Resnično vrhunski puder, kar se tiče kombinacije prekrivnosti; čudovitega, naravnega videza kože; in spočitega videza, če ste pripravljeno krepko zamižati na obe očesi kar se tiče cene in ob upoštevanju dejstva, da tudi ta ne nudi UVA zaščite, ki je najbolj pomembna.

DiorSkin Nure Air

Opis: "Ultra lahka, tekoča tekstura je lahka in dobrodejna kot svež zrak za polepšano polt naravnega videza. Kot po dnevu, preživetem v naravi, bo vaša polt svežega, spočitega in sijočega videza. Neverjetno fina, lahka tekstura z olji, ki takoj izhlapijo, ne vsebuje smukca in na koži ustvari neviden film. Popoln in naraven videz v trenutku."

Ko sem testirala in ocenjevala tekoči puder YSL Fusion Ink, še nisem imela tega, zato lahko skorajda ponovim uvod: neverjetna maslena in skoraj kot voda tekoča tekstura je pravi užitek za nanos. Zaradi izjemne mazljivosti in lahkosti oz. popolnoma tekoče formule se popolnoma zlije s kožo in je na koži neopazen tako po videzu kot tudi občutku. Končni videz kože je lepo poenoten in popolnoma naraven – kot bi sploh ne imele pudra – ne svetleč in ne mat. Zaradi zelo lahke teksture bo idealna izbira za vse tipe kože, še zlasti pa za mešano in mastno kožo. Ker je tako zelo tekoč – še precej bolj kot YSL-jev, dejansko je skoraj kot voda – priporočam, da ga nanesete direktno na obraz, saj vam bo z rok oz. s prstov spolzel skorajda takoj.

Nahaja se v čudoviti mat stekleni embalaži s kapalko, s katero lahko zelo natančno doziramo želeno količino pudra. Nanose je enostaven in enakomeren, tako s prsti kot tudi s čopičem za tekoči puder. Psi nanosu s slednjim me je pozitivno presenetilo, da ni bilo videti ostankov sledov dlak čopiča – res krasen, brezhiben videz brez prstov, umazanih od pudra.

Na voljo je v kar nekaj odtenkih, a vseeno pogrešam še vsaj tri; predvsem zelo svetle in z roza podtonom. Sama sem morala za svojo srednje temno polt z olivnim podtonom mešati odtenka 30 in 40 in dodajala še malce zelenega pigmenta (kot ga moram večini pudrov, tudi vsem ostalim na testu). A osnovni odtenki so vsekakor dobro pokriti, tako, da priporočam, da jih preverite, če vam ta čudoviti puder ustreza.

DiorSkin Forever

Letos so pri Diorju lansirali novo, bojda izboljšano in izpopolnjeno verzijo enega njihovih najboljših pudrov, DiorSkin Forever. Pri Dioriju pravijo takole: "Puder s 16-urno popolno obstojnostjo. Naraven mat videz, brezhibna polt in neverjetno udobje v vseh pogojih. Dan za dnem je tekstura kože polepšana, saj je nova formula obogatena z negovalno esenco Poreless Effect, ki skrije povečane pore."

Prvotna različica me je navdušila že na 5. delu testa pudrov in s tole ni nič kaj drugače – oz. niti ne opazim nobene razlike kar se tiče teksture, nanosa, prekrivnosti ali obstojnosti, naj bi pa imel višji ZF: kar 35. Puder je enako fantastičen kot je bil njegov predhodnik in še vedno združuje zelo dobro prekrivnost, izjemno obstojnost, enakomeren nanos ter brezhiben videz polti. Idealen je za mešano in mastno kožo, saj je res izjemno obstojen in dobro prekriven. Ravno zaradi teh dveh lastnosti je še posebej primeren za prekrivanje podočnjakov in nečistoč (kot korektor) na kateremkoli tipu kože, pa tudi sicer je ob ustrezni podlagi primeren tudi za rahlo suho kožo – pač spodaj nanesete bolj hranljivo kremo.

Odtenki so zelo dobri, realni, le izjemno bledopolte z roza podtonom ne bodo našle odtenka zase, priročna in lepa embalaža na pumpico pa omogoča enostavno in natančno doziranje. Res izvrstna izbira za vse z mastno kožo, ki iščejo lepo prekriven in obstojen puder, ki zelo dobro prekrije nepravilnosti in kožo lepo matira. Le v največji vročini in pri zelo mastni koži bo potrebno pivnanje in morebiten nanos pudra v kamnu ali prahu.

Dodatni plus? Vsaj nekaj UVA zaščite v obliki titanovega dioksida.

Collistar Foundation + Concealer Total Perfection Duo

Opis izdelka: "Inovativna formula, izjemen performans in praktična embalaža, ki združuje puder in korektor v enem izdelku. Par visoko profesionalnih izdelkov za ličenje za takojšnji brezhiben videz in lepšo kožo, vsak dan."

Dejstvo je, da je izdelek zares zelo dobro zamišljen in nadvse praktičen, saj imamo, tako kot pri podlagi La Prairie, v enem samem izdelku s sabo tekoči – oz. bom rekla raje kremni – puder in korektor v ujemajočem se izdelku. Kar me je najbolj presenetilo pri tem pudru, je bilo to, da kljub temu, da je precej gost in kremen, sploh ni težak in masten in ne pušča svetlečega sijaja, temveč se popolnoma zlije s kožo in naredi naraven mat videz.

Nanos je zelo enostaven in enakomeren, saj se lepo nanaša in dobro zlije s kožo. Prekrivnost je nekje srednja, saj zelo dobro prekrije morebitne rdeče predele, ostanke nečistoč in tudi pigmentne madeže. Za morebitno dodatno prekrivanje pa je pri roku korektor v idealnem, malenkost svetlejšem odtenku, ki bo poskrbel za vse preostale ostanke nepravilnosti.

Tudi obstojnost me je, sploh upoštevajoč kremno formulo, pozitivno presenetila, saj je zdržal od jutra do večera in kakšni večji popravki (poleg matiranja in dodatnega nanosa okoli ust in na podočnjake) niso bili potrebni. Končni videz je bil ob koncu dneva skoraj enak kot zjutraj, takoj po nanosu – torej lepo enoten in svež.

Velika pohvala tudi naboru velikega števila uporabnih odtenkov; tako zelo svetlih kot tudi temnih in skoraj zagotovo boste našle ustreznega zase. Minus je edino ta, ki je skupna skorajda vsem testiranim pudrom – to je odsotnost UVA zaščite, zato se nikar ne zanašajte na to in poskrbite za zaščito v kremi ali losjonu, ki ga nanesete spodaj. Po mojih izkušnjah je primeren za vse tipe kože, saj nisem opazila ne izsuševanja, ne mastenja ali vlaženja, zato priporočam preizkus.

6 KOMENTARJI

  1. Je kdaj v prihodnosti mogoče pričakovati tudi test pudrov srednjega cenovnega razreda (ala Bourjois, L’Oreal itd.)? Verjetno ni veliko takšnih, ki si lahko privoščijo La Prairie za 200 dolarjev.

  2. _*Shaheena*_, hvala za predlog. Vekakor, je v načrtu oz. 9. del s pudri srednjega cenovnega razreda že v pripravi. :Y:

    Ana25, hvala za predlog, bomo dopolnili. 🙂

  3. _*Shaheena*_, hvala za predlog. Vekakor, je v načrtu oz. 9. del s pudri srednjega cenovnega razreda že v pripravi. :Y:

    Ana25, hvala za predlog, bomo dopolnili. 🙂

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj