GUERLAIN
Parure Extreme je v lanskem letu navdušil uporabnice po vsem svetu in lahko rečemo, da vsekakor upravičeno. Odlikuje ga zelo lahka tekstura, njegovo razmazovanje je enostavno, predvsem enakomerno, obenem pa nudi optimalno prekrivnost, ki sicer ni visoka, a jo je mogoče enostavno regulirati in prilagoditi svojim potrebam.
Cena vsekakor ni ravno ugodna, a se kaj hitro izkaže, da je za optimalen nanos potrebna le majhna količina, saj lahko teksturo primerjamo z lahkim obarvanim serumom in le en pritisk pumpice zadošča za cel obraz. Večjo prekrivnost je mogoče doseči z več plastmi, prav tako se ga zlahka uporabi za prekrivanje nepravilnosti, za kar je potrebno le osredotočeno 'tapkanje' s konicami prstov po problematičnih predelih. Koža ga sprejme nemudoma oz. se v trenutku 'zlije' z njo, končni videz pa je enakomeren in nekako žametast. Polt izgleda zdravo, pomlajeno in nikakor maskasto kot pri nekaterih matirajočih in/ali obstojnih pudrih. Na obrazu se ga sploh ne občuti, kot bi bila koža brez pudra. Obstojnost je zelo dobra, a ne tako odlična kot npr. pri Revlon ColorStay, česar pa mu ne moremo šteti ravno v minus, saj ob vseh drugih prednostih (lahkost, brez občutka 'maske') bi zelo težko pričakovali neomejeno obstojnost, vsekakor pa lahko pričakujete popolnoma brezhiben izgled skozi večino dneva.
Primarno je puder namenjen za posameznice z bolj mastno kožo, a tudi če ne spadate v to skupino se nikar ne omejujte! Puder lahko prilagodimo tudi za druge tipe kože (mešana s suhimi predeli, tudi nagnjena k suhi), saj se ga da odlično kombinirati s hranljivo kremo, ki jo nanesemo toliko prej, da se popolnoma vpije in nato čez nanesemo puder. Sicer imamo za opisane tipe kože na voljo Parure Aqua, ampak če želite predvsem lahek puder, ki daje svež in lahkoten občutek ter žametast videz polti, ima boljšo obstojnost in nudi enostavnejši nanos, bo morda Extreme bolj primeren za vas kot Aqua.
Embalaža je z estetskega vidika dovršena, pumpica izjemno priročna in omogoča natančno doziranje. Cena kot omenjeno ni nizka, a lahko z gotovostjo trdimo, da je upravičena in ga toplo priporočamo, če le nimate zelo suhe kože. Edino, kar je dejansko res obžalovanja vredno pri tem izdelku, je to, da zelo svetlih odtenkov (spet) ni na voljo.
Izbor odtenkov | |
Prekrivnost | |
Nanos | |
Obstojnost | |
Embalaža |
Parure Aqua ima v primerjavi z Extreme bolj kremasto teksturo, kar lahko tudi pričakujemo od pudra, ki je namenjeni bolj suhi koži. Temu primerno je nanašanje kreme pred nanosom tega izdelka popolnoma nepotrebno oz. celo odveč, puder ima namreč odlične hranilne in vlažilne učinkovine, ki bodo večini uporabnic zadoščale za prijeten občutek na koži skozi večji del dneva.
Razmazuje se čudovito, končni videz je sijoč a nikakor pretirano svetleč, ten polti enakomeren in naraven, nikoli 'maskast'. Prekrivnost je srednja, seveda pa se jo da tudi stopnjevati z nanosom več plasti, ki pa do neke mere resnično ne 'pokvarijo' naravnosti končnega videza, a lahko dobimo izrazit občutek obteženosti na koži. Ta puder je primeren predvsem za uporabnice s suho kožo, ki imajo željo po svežem, spočitem videzu, z obrazom, ki resnično ni videti napudran a ima enakomeren in zdravo-spočit ten. Zaradi svojih lastnosti je tudi odlična podlaga za kremasta rdečila za lica, saj se na koži izjemno lepo razmažejo. Po nanosu traja nekaj časa, da se puder čisto vpije in zlije s kožo (2 do 3min). Obstojnost je dobra a vsekakor slabša kot pri Extreme, ki je zaznavno bolj obstojen, kljub temu bo vaša polt brezhibna vsaj 10 ur.
Embalaža in pumpica imata enake lastnosti kot pri Extreme, ima pa tudi čudovit vonj, nežen, nevsiljiv, ki je prisoten tudi pri Extreme, le da je tu zaznavno intenzivnejši (a še vedno ne moteče/dražeč).
Za zaključek je na mestu, da se med 'bratoma' naredi primerjava, ki bo olajšala vašo odločitev za nakup. Kot smo že poudarili pri Extreme, ni nujno, da ga priporočamo le uporabnicam z bolj mastno kožo, česar pa se ne da enakovredno aplicirati na Aqua. Aqua gotovo ni primeren za uporabnice z mastno kožo, kvečjemu mešano z nagnjenostjo k izsuševanju in seveda suho kožo. Slednji zagotavlja sijoč in nekako 'sočen' videz, kar pa ni nujno vaša želja oz. morda za vas ne bo primeren in boste imele občutek obteženosti na obrazu. V tem primeru je gotovo boljša izbira Extreme, saj boste tudi uporabnice z bolj suho kožo lahko ob predhodni uporabi vlažilne ali hranilne kreme popolnoma zadovoljne, če imate raje svež videz in lahkoten občutek na koži. Oba pudra sta gotovo odlična izbira in vredna preizkusa, zelo verjetno je, da bo eden izmed njiju tisti, ki ste ga iskale že vse življenje.
Izbor odtenkov | |
Prekrivnost | |
Nanos | |
Obstojnost | |
Embalaža |
80 eur? Ö
Ja Dior je tokrat nehumano zasolil ceno 🙁 Je pa res odličen puder.
O testi pudrov so moji najljubši članki. Hvala T & T 😉
Tudi jaz sem komaj čakala nadaljevanje člankov o tekočih pudrih. Najbolj me je navdušil Givenchy, samo cena…
Prej sem preverjala, koliko Capture Totale pudra sem porabila od junija 2009, in ugotavljam, da teh 80 EUR ni pretiranih, ker sem ga porabila 1/3 ob redni uporabi (od ponedeljka do petka, tudi poleti).
Uporabljam Dior sculpt. in sem z njim zadovolna. Verjetno me zato sedaj tudi Diorjev mika..berem članek in deluje mi idealen zame. Sam cena 🙁 in potem da zgrešim odtenek tko kot je pri men navada..uf
Tale pa ne bo zame 🙁
Clarins je zakon!!!
Uporabljala sem Guerlain in sem bila zelo zadovoljna. Na žalost me je pretirana cena odvrnila od ponovnega nakupa