… hrana iz vseh koncev sveta na vsakem koraku. A medtem, ko je količinsko in kar se tiče izbire na voljo praktično vse, pa je hrana čedalje bolj opustošena vitaminov, mineralov in ostalih hranil, ki jih človeško telo nujno potrebuje za optimalno zdravje.
PREBERITE TUDI: Maligni melanom: nekaj najpomembnejših dejstev, ki so vam jih zamolčali
Iz hrane ga ne moremo dobiti dovolj
Eden iz vitaminov, ki ga iz hrane sploh ne moremo dobiti dovolj, pa je vitamin D. Dodatni problem predstavlja, da čez jesen in zimo tudi ni sonca, s pomočjo katerega se preko naše kože tvori vitamin D. Tako se že v jeseni, sploh pa tekom zime, pri večini pojavi hudo pomanjkanje vitamina D. Še huje je pri tistih, ki se izogibanju vsakršnemu UV sevanju, saj je pri njih pomanjkanje vitamina D prisotno neprestano.
Pomanjkanje vodi v hude kronične in neozdravljive bolezni
Pomanjkanje vitamina D pa je vse prej kot nedolžno. Med drugim povzroča oslabljen imunski sistem, depresivno počutje, multiplo sklerozo, rahitis, tuberkulozo, kronično vnetno črevesno bolezen, diabetes tipa 1, revmatoidni artritis, sistemski lupus eritematozus in Sjogrenov sindrom. Skratka, pomanjkanje vitamina D je povezano s hudimi avtoimunskimi in kroničnimi obolenji.
PREBERITE TUDI: Je sonce res tako škodljivo ali: kaj v resnici povzroča raka?
Kako preprečiti pomanjkanje?
Zelo preprosto: z rednim, zmernim in omejenim izpostavljanjem soncu, kadar le moremo, preko jeseni in zime pa s prehranskimi dopolnili. Pri tem naj opomnimo, da je potrebno vitamin D zaužiti skupaj z vitaminom K2 in magnezijem.
PREBERITE TUDI: Vse to so lahko posledice pomanjkanja vitamina D
[…] PREBERITE TUDI: Vitamin, ki ga večini primanjkuje, a se tega ne zavedajo (še manj pa daljnosežno… […]
[…] PREBERITE TUDI: Vitamin, ki ga večini primanjkuje, a se tega ne zavedajo (še manj pa daljnosežno… […]