Marketing z vplivneži je loterija, a nas vplivneži vseeno vznemirjajo. Vas ne?
Vključevanje influencerja prinaša pluse in minuse. Večinoma se sicer izplača. A če vplivnež naredi kaj narobe, se lahko na vrtiljaku družbenih omrežij za podjetja in znamke hitro kaj zalomi.
»Ko pri pripravi kampanje pridemo do predloga »Pa dajmo vključit še kakšnega influencerja«, me najprej vedno zmrazi. Zakaj? Ker se je potrebno vprašati ali se influencer res lahko poistoveti z blagovno znamko, ga tudi potrošniki tako dojemajo in ali so število sledilcev, prikazov, všečkov … res pokazatelj, da je neka akcija uspešna? Verjetno v določeni meri to drži. Sistem trženja influencarjev kot ga poznamo danes, me zato včasih spominja na življenje vagabunda. Danes spim tukaj, jutri tam … Pa ne trdim, da je s tem kaj narobe.«
»Kaj me sploh še vznemiri v oglaševanju? Včasih sem dala roko v ogenj za konsistentnost blagovnih znamk, sedaj pa me navdušuje pogum. Ker ga je premalo. Narediti nekaj drugačnega kot ostali, konkurenca, trendi. Izstopati v oglasnem bloku, na ulici, v poplavi oglasov na družabnih omrežjih. Influencerji me pustijo hladno s svojimi lepimi predvidljivimi objavami. Še posebej, kadar nimajo izdelane svoje komunikacijske strategije in so temu primerna neustrezna plačljiva partnerstva. Obožujem jih, kadar se to dvoje poklopi, in so lahko kreativni in drugačni, pa vseeno oni, naravni, kredibilni.«
»Influencerji danes igrajo pomembno vlogo v komunikaciji. So skoraj nepogrešljiv del celotne verige, saj s svojo prepoznavnostjo in kreativno izvedbo znatno vplivajo na potrošnika. Blagovne znamke naj se odločajo za influencerje s sorodnimi vrednotami, stremijo k dolgoročnosti sodelovanja in iščejo vzporednice, ki približajo sporočilnost k osnovnim načelom produkta.«