Včasih nanese, da po obroku nimamo vedno pri sebi zobne ščetke, poleg tega pa naj bi bilo po nekaterih podatkih umivanje zob takoj po obroku prej škodljivo kot koristno. Zmerno uživanje rdečega vina po podatkih iz raziskav pomaga sprati zobe in odstraniti bakterije med jedjo in po njej. To je le še en dodaten bonus, ki ga ima rdeče vino, saj med ostalim zmanjšuje nevarnost za nastanek kardiovaskularnih in celo nevroloških bolezni.
Dejstvo, da alkohol preprečuje karies, je sicer že dolgo znano, zato so v raziskavi uporabili brezalkoholno vino, da bi ugotovili, ali ima enake ali vsaj podobne učinke. Ugotovili so, da so poleg alkohola v vinu tudi druge snovi s podobnimi antibakterijskimi učinki, proantocianidi, ki so komponente znanih antioksidantov flavonoidov. Proantocianidi se sicer nahajajo tudi v hrani, npr. v jabolkih, kakavu, čajih.
Kljub temu, da se nahajajo v peškah in lupini grozdja, pa zaenkrat še ni znano, ali ima enake učinke tudi grozdni sok, saj ima v primerjavi z vinom popolnoma drugačno kemijsko sestavo – za to bo potrebna posebna raziskava.
Predhodne raziskave o vplivu rdečega vina na zobe in dlesni pa so pokazale, da polifenoli v rdečem vinu preprečujejo in zdravijo vnetne bolezni dlesni, vključno s parodontitisom.