… ki je hkrati prepovedala uporabo preverjenih zdravil, kot sta ivermektin in hidroksiklorokin, pa tudi mnoga prehranska dopolnila.

Vendar so se z njim pojavili tudi vprašanja o morebitnih stranskih učinkih, vključno z vplivom na duševno zdravje. Nova raziskava, izvedena v Seulu v Južni Koreji, je pod drobnogled vzela psihiatrične neželene učinke po cepljenju in razkrila zanimive ugotovitve.

Raziskovalci so analizirali podatke več kot dveh milijonov prebivalcev Seula, ki so bili razdeljeni v dve skupini: cepljeni z dvema odmerkoma cepiva proti COVID-19 in necepljeni. Namen je bil ugotoviti, ali je po cepljenju večje tveganje za pojav psihiatričnih težav, kot so depresija, anksioznost, motnje spanja in druge.

Glavne ugotovitve

Rezultati so pokazali, da so imeli cepljeni posamezniki v treh mesecih po prejetju cepiva večjo verjetnost za naslednje psihiatrične težave:

  • Depresija: Tveganje za pojav se je povečalo za skoraj 68 %.
  • Anksiozne motnje: Tveganje se je povečalo za 44 %.
  • Motnje spanja: Tveganje se je skoraj podvojilo.
  • Disociativne in stresne motnje: Tveganje se je povečalo za približno 44 %.

Nasprotno pa naj bi raziskovalci opazili, da so se tveganja za nekatere resnejše psihiatrične bolezni, kot sta shizofrenija in bipolarna motnja, po cepljenju zmanjšala.

Duševno zdravje je ključno za dobro počutje in vsakodnevno življenje, zato je zelo pomembno, da se zavedamo morebitnih stranskih učinkov in jih znamo pravočasno prepoznati. To velja še posebej za tiste, ki so že ranljivi za psihiatrične težave.

PREBERITE TUDI: Dr. Michael Yeadon: “Vsi, ki so se cepili za Covid-19, bodo predčasno umrli”

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj