Britanski znanstveniki so namreč ugotovili, da so ljudje, ki imajo veliko znamenj, genetsko zaščiteni pred mnogimi sledovi časa in manj podvrženi (pre)hitremu staranju.

Ne le, da ljudje z veliko kožnimi znamenji s staranjem dobijo manj gub, temveč imajo tudi močnejše kosti in bolj napete mišice. Pigmentna znamenja, ki jih nekateri imenujejo tudi lepotna znamenja, nastanejo zaradi pospešenega deljenja celic, ki začnejo proizvajati temen pigment. Večinoma nastajajo med 4. in 40. letom starosti, pri nekaterih posameznikih pa se nadaljujejo tudi v pozno starost, pri čemer poskrbijo tudi za gladko polt brez gub. Ta razlika je lahko tako očitna, da lahko ženska izgleda tudi več kot sedem let mlajša kot je v resnici.

Raziskava, opravljena na 1200 enojajčnih in dvojajčnih dvojčicah, starih 18 do 79 let, je pokazala, da so imele tiste, ki so imele več kot 100 pigmentnih znamenj po telesu tudi močnejše kosti, zaradi česar so imele kar 50 % manj možnosti, da razvijejo osteoporozo napram ženskam, ki so imele do 25 kožnih znamenj.

Ostale prednosti so bile tudi bolj napete, močnejše mišice in bolj zdrave oči in srce, kar vse skupaj pomeni precejšnjo prednost, ne glede na to, da imajo večjo možnost za razvoj malignega melanoma, če se izpostavljajo UV sevanju.

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj