Že večkrat so poročali, da lahko lepotne operacije ogromno pripomorejo k izboljšanju samopodobe in s tem samozavesti, zadnji podatki pa kažejo, da delujejo tudi antidepresivno. Mnogo pacientov, ki so se pred lepotnim posegom zdravili zaradi depresije, je namreč po posegu prenehalo z jemanjem zdravil, saj jih niso več potrebovali, je pokazala raziskava, predstavljena na konferenci lepotnih kirurgov v San Franciscu (American Society of Plastic Surgeons (ASPS)).

lepotna_operacija2

­”Pacienti lepotne kirurgije namreč delujejo proaktivno v smeri izboljšanja svojega počutja s tem, ko odpravijo težavo oz. popravijo, kar jih moti na sebi. Ne trdimo, da je lepotni poseg edini faktor pri izboljšanju razpoloženja in razlog za prenehanje jemanja antidepresivov, je pa zagotovo zelo pomemben dejavnik”, je dejal dr. Bruce Freedman, član ASPS in avtor raziskave.

V raziskavi je sodelovalo 362 pacientov, ki so imeli opravljeno lepotno operacijo, od tega jih je 61 (17 %) jemalo antidepresive. Šest mesecev po operaciji jih je antidepresive jemalo le še 42, torej 31 %, poleg tega pa jih je 98 % poročalo, da je imela lepotna operacija izjemno pozitiven vpliv na njihovo samozavest.

Vsi pacienti, ki so bili povečini ženske srednjih let, so imeli zahtevnejše posege, kot so npr. povečanje prsi, zmanjšanje trebuha ali ‘lifting’ obraza. Poleg lepotne operacije niso poročali o nobenem drugem pomembnejšem dogodku v njihovem življenju, ki bi lahko vplival na njihovo počutje in prenehanje jemanja antidepresivov. Dr. Freedman pa je še dodal: “Začeli smo odkrivati različne fizične in psihične pozitivne učinke lepotnih operacij. S tem, ko pacientom pomagamo, da prevzamejo kontrolo nad nečim, kar jih je onesrečevalo, pomagamo izboljšati samozavest.”

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj