Zelo pogosto smo kar sami krivi, ko se pokvari pralni stroj, ker ne upoštevamo navodil ali počnemo stvari, ki jih ne bi smeli. V tem prispevku vam želimo razkriti, kaj je tisto, kar počnemo in lahko poškoduje naše pralne stroje.

1. Preveč detergenta

Veliko ljudi misli, da več detergenta kot uporabijo, boljši bo rezultat pranja. Vendar to ni res in to trdijo celo proizvajalci sami. Uporaba preveč detergenta lahko povzroči le velike težave, kot je na primer odvečna pena, ki lahko blokira drenažo. Poleg tega lahko odvečni detergent zamaši predal in prepreči, da bi detergent prišel do vaših oblačil, zaradi česar bodo ostala umazana.

2. Nogavice in spodnje perilo perete brez vrečk

Po statističnih podatkih je večina težav, povezanih s pralnim strojem, v zvezi z bobnom. Vrečka za pranje lahko zagotovi, da boste imeli po pranju natanko toliko nogavic, kot ste jih vtaknili. Majhni predmeti ne bodo prišli v filter in povzročili, da bo počil. Tudi vaša oblačila bodo na varnem, saj se v bobnu ne bodo zataknili majhni deli.

3. Ne čistite filtra

Filtri v pralnih strojih so resnično pomembni. Zbirajo vse malenkosti, ki jih dejansko ne bi smelo biti, na primer kovance, drobtinice in druge stvari. Filter morate očistiti 4-krat na leto ali celo pogosteje, če ima slab vonj ali če stroj ne opravlja svojega dela pravilno.

4. Preveč stvari damo v boben

Tudi če imate ogromen kup umazanega perila, ni dobro, da preobremenite stroj. Prvič, oblačila ne bodo zelo čista; in drugič, preobremenitev stroja bo skrajšala življenjsko dobo njegovih delov. Seveda je pranje le nekaj majhnih stvari tudi slaba ideja, saj je preprosto predrago.

Idealna obremenitev je ta:

  • Za bombaž in perilo naložite 3/4 stroja.
  • Za sintetiko naložite 1/2 stroja.
  • Za volno naložite 1/3 stroja.

5. Stroj smo nastavili napačno

Včasih niso naše navade tiste, ki pokvarijo pralne stroje, ampak način postavitve stroja. V zadnji fazi pranja se boben vrti neverjetno hitro, tako da se stroj lahko trese.

Tu so najverjetnejši razlogi, da se pralni stroj lahko trese:

  • Tla niso povsem ravna.
  • Transportni vijaki so še vedno na stroju.
  • Obstajajo bodisi zlomljeni ležaji bodisi blažilniki.

6. Pralni stroj čistimo in peremo preredko

Če ima stroj vonj, ga največkrat preprosto prezremo, vanj vstavimo več detergenta in poskušamo perila ne pustiti v bobnu. Toda slab vonj znotraj bobna je znak, da za aparat ne skrbimo dobro. Poleg čiščenja filtra moramo vključiti tudi način pranja bobna. Če nimate takega načina, lahko vklopite redno pranje pri visoki temperaturi, vendar brez perila v notranjosti. Dodamo tudi malo kisa.

 

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj