Pa tudi tistih, ki tega niso izbrali, a so vseeno raje samski kot v nesrečni, neizpolnjujoči zvezi z neustreznim partnerjem.

Zakaj je temu tako? Živimo v čudnem svetu, kjer ljudje pogosto ne razumejo samskih; pravzaprav do njih čutijo tudi sočutje in pomilovanje. Ne razumejo pa, da so ljudje, ki so si to izbrali, pravzaprav izjemno močni. So pametni, zreli in dovolj odgovorni, da poskrbijo sami zase in za to ne potrebujejo drugega človeka. So dovolj močni, da ne vztrajajo v razmerju, ki jih ne osrečuje le za to, ker to od njih pričakuje družba.

PREBERITE TUDI: Ojoj! Samska pri 30-ih?

Biti samski ne pomeni biti nesrečen ali čuden. Samskost je zavestna izbira človeka, saj je raje sam(ski) kot z neustrezno osebo in v neizpolnjujočem odnosu. Drugi pogosto ne razumejo, da biti samski ne pomeni enako biti osamljen. Veliko je ljudi, ki so v razmerjih, pa so pravzaprav zelo osamljeni, medtem ko imajo samski pogosto boljše socialne stike, predvsem pa bolj poznajo sami sebe, kar je ključ do osebne rasti.

PREBERITE TUDI: Zakaj je toliko privlačnih in pametnih žensk še vedno samskih?

Pomembno je, da se človek pozna, da zna delovati samostojno, tudi če ne ve točno, kam v življenju gre in kam ga vodi pot. Kakovostno preživljanje časa s samim seboj je tisto, ki človeku včasih prinese še kako potreben mir. To, da je človek sam, v njemu lahko prebudi močna, potlačena čustva, stvari pa lahko vidi iz druge perspektive.

Biti samski ne pomeni, da si osamljen. Včasih je potrebno, da se soočimo z najglobjimi strahovi, čustvi in občutji, saj se le tako lahko dodobra spoznaš in se vzljubiš. Včasih je potrebno slediti sebi, se sestaviti in se spoznati. Včasih se je potrebno odmakniti, da dosežeš častno jasnost, in spoznaš svoje želje in potrebe. Zato je biti sam ključ do osebne rasti.

PREBERITE TUDI: Ostanite samski, DOKLER ...

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj