… kakšne posledice pušča pomanjkanje spanja. Nimamo časa za rekreacijo; naše otroke vzgajajo tujci in jih komaj še poznamo; ukvarjanje s hobiji in sprostitev so oddaljene sanje. Zato ni prav nič čudno, da so ljudje – poleg zaradi stanja v družbi, ekonomskega položaja večine in nezdravega načina življenja – čedalje bolj depresivni in apatični. In zato je še manj presenetljivo, da je raziskava pokazala, da bi bili, če bi delali po 6 ur na dan, veliko srečnejši.
Študija, ki so jo opravili na Švedskem, je nedvoumno pokazala, da ljudje delamo preveč in imamo premalo časa zase, za stvari, ki nas veselijo in za sprostitev. Ko so namreč delavci poskusno za raziskavo delali le 6 ur na dan namesto klasičnih 8 ur ali več, ne da bi jim pri tem znižali plačo, jim je drastično upadla apatičnost, zmanjšali so se izostanki od dela, hkrati pa sta narasli produktivnost in njihovo zdravje. Ker so delali manj, so bili namreč bolj srečni, spočiti in imeli več energije in zagona, da so v 6 urah naredili več ali kakovostneje opravili delo.
Ne glede na to, da gre svet zadnje čase v popolnoma nasprotno, napačno smer, tako vseeno ostaja upanje, da se – glede na to, kako 'hitro' prihaja do tovrstnih sprememb – v roku nekaj 10 let kaj spremeni tudi v to smer.